CORONA HABERLERİ

CORONAVIRUS AŞISI NE ZAMAN BULUNACAK?

Günümüzde koronavirüs dünyada bir numaralı sorun ve birçok insan için baş ağrısı haline geldi. Dünya çapında 1,5 milyon aktif vakayı aşan COVID-19’un hala yok edilecek aktif bir aşısı yoktur. Birçok doktor yayılmayı durdurmak için bir ilaç arıyor, sıradan insanlar ise iyi haberler bekliyor.

Türkiye, Rusya, ABD, Çin, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya ve diğer birçok ülke çare bulmak için çalışıyor. Bu gelişmelerin çoğu preklinik çalışmalar aşamasındadır: laboratuvar ortamında ve hayvanlar üzerinde. Örneğin, Almanya’daki şirketlerden biri, 2021 yazına kadar aşılarını insanlar üzerinde test etmeyecektir. Öte yandan ABD, Mart ayının ortasından bu yana gönüllülerde aşısını test etmeye başladı.

Dünya Sağlık Örgütü de dahil olmak üzere çoğu tahminlere göre, ilaç bir yıl veya bir buçuk yıl içinde bulunacaktır. Ancak koronavirüs mutasyona girmezse. Bu araştırmacılar için olumsuz bir gelişme olur.

Görevimiz sadece beklemek ve kendimizi korumak bazı temel kurallara uyarak doktorlar için hayatı kolaylaştırmaktır.

TTC Mühendislik, COVID-19 ile savaşmak için kendi yöntemlerini geliştirdi. Virüsten korunmak için daha fazla yöntem bulmak adına ürünlerimize göz atabilirsiniz. Sistemimizin nasıl çalıştığına dair ayrıntılar açıklamalarda mevcuttur.

Kendinize ve ailenize iyi bakın!

Benzer Haberler