CORONA HABERLERİ

HAYAT KURTARICI OLARAK HİPOKLORÖZ ASİT

Etrafımızda dezenfeksiyon için kullanılabilecek birçok ürün var. Sirke, alkol ve alkol içeren ürünler vb. en yaygın olan ürünlerdir. Ancak, bugün size muhtemelen daha önce duymadığınız bir antiseptik daha sunmak istiyoruz. “Hipokloröz Asit”

İlk olarak, hipoklorik asitin ne olduğunu ve tehlikeli olup olmadığını açıklayalım.

Hipokloröz asit (HOCl) sadece sulu çözelti olarak bilinen ve klorun su içinde çözülmesi ile oluşan çok zayıf bir asittir. Hipokloröz asit doğal olarak tüm memelilerin beyaz kan hücreleri tarafından mikrobiyal patojenleri öldürmek için kullanılır. Bu nedenle, bunun kesinlikle doğal bir fizyolojik moleküler olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle yeni doğan bebekler ve yaşlılar için tamamen güvenlidir. HOCl iritasyona veya alerjiye neden olmaz.

İnsan kullanımı için tamamen güvenli, kimyasal içermeyen, toksik olmayan ve doğal hipokloröz asit. Yara iyileşmesi, yara bakımı ve göz bakım ürünlerinde kullanım için FDA onaylıdır ve ayrıca veteriner bakım ürünlerinde yaygındır.

Şimdi HOCl’in nerde uygulandığını görelim. Hipokloröz asit 1823’te Sir Davy tarafından keşfedildi ve Birinci Dünya Savaşı sırasında açık yaraların tedavisinde kullanıldı. Hipokloröz asit virüsleri, bakterileri ve mantarları saniyeler içinde yok eder. Eller, yüz, gözler, ağız, yüzeyler için geçerlidir.

Örneğin:

  • yara bakımı ve tedavisi için
  • göz ameliyatında
  • enfeksiyon tedavisi için
  • alerjik hastalıklarda
  • diyabetik ayak ülserinde
  • sinüzit tedavisi için
  • hayvanlarda pnömoni tedavisi için

Ayrıca meyve ve sebzelerin dezenfeksiyonu için de uygundur.

Hipokloröz Asit Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından antiseptik olarak onaylanmış ve insan koronavirüslerine karşı uygundur.

List N: Products with Emerging Viral Pathogens AND Human Coronavirus claims for use against SARS-COV-2

Özet olarak, hipoklorik asit mevcut koşullarda hayat kurtarıcı olabilir. Biz TTC olarak bu asidi, özellikle koronavirüs gibi virüslere karşı korunmak için Mobil Dezenfeksiyon Kabinlerimizde kullanıyoruz.

Benzer Haberler